Hazırsanız "baş"lıyoruz!

Sosyal Medya, Uncategorized

İşinizi Büyütmek İçin Kullanabileceğiniz 5 Instagram Pazarlama Aracı

3 min read
avatar
Şule Baş Medya | Akademi

Bir günde Instagram’a ortalama 60 milyon içerik giriliyor. 1.6 milyar beğeni yapılıyor. Peki siz Instagram pazarlama araçlarını keşfederek işinizi büyütmek ister misiniz? Hazırsanız, “baş”layalım!

1.Hashtag Araştırması: RiteTag

Doğru hashtagleri kullanmak, Instagram pazarlamasından daha iyi sonuç alabilmek için çok önemli. Hashtagler sayesinde yeni takipçilere ulaşabilirsiniz. Ayrıca sizinle ilgisi olabilecek diğer insanlara da sizi bulabilmeleri için imkân verirsiniz. Peki, gönderilerinize hangi hashtagleri eklemelisiniz, hashtagleri nereden bulabilirsiniz?

RiteTag, gönderileriniz için doğru hashtagleri bulmanızı kolaylaştıran bir araçtır. RiteTag’e alakalı bir anahtar kelime girin, benzer hashtaglerden oluşan bir liste elde edeceksiniz. Analitik verileri görmek için önerilere tıklayabilirsiniz ve popüler olan hashtaglere ulaşabilirsiniz. 

2.Instagram Yönetimi: AgorePulse

Instagram hesabınızı bir yapay zekânın otomatik olarak yönettiğini düşünün! İşler ne kadar da kolaylaşırdı. Değil mi?

Birçok farklı özelliği size tek bir platformda sunan, gelişmiş bir sosyal medya yönetim aracı olan AgoraPulse ile tanışın. Sadece bir araç kullanarak gönderilerinizi planlayabilirsiniz, etkileşimlerinizi yönetebilirsiniz ve ölçümlerinizi yapabilirsiniz. Ayrıca AgoraPulse, özelleştirilebilir sosyal medya raporları ve müşteri ilişkileri yönetimi (CRM) portalı da sunmaktadır. Artık isterseniz etkileşimde olduğunuz bir topluluk bile oluşturabilirsiniz.

3.Grafik Oluşturma: Easil

Easil, özellikle küçük ekiplerle çalışan işletmeler için mükemmel bir araçtır. Instagram grafiklerini üretebilirsiniz. Etkileşim, dinleme ve raporlama için özelleştirilmiş grafikler tasarlayabilirsiniz. Eğer bir grafik tasarımcı değilseniz veya işletmeniz bir grafik tasarımcı barındırmıyorsa, Easil tam size göre.

Saniyeler içerisinde sosyal medya tasarımları oluşturabilirsiniz. Instagram gönderisi, hikâyeler, grafikler… Tüm sosyal medya platformlarına içerik üretmek ve tasarım yapmak için Easil kullanabilirsiniz. Birkaç saniyede tasarımlarınızı Instagram boyutuna uygun hâle getirebilirsiniz.

4.Sosyal Medya Dinleme: Awario

Hashtag analizleri, anahtar kelimeler, rakip analizleri… Tüm bunlar kafanızı karıştırmasın. Awario sizin için hepsini dakikalar içerisinde gerçekleştiriyor. Ürün adı veya başka anahtar kelimeler yazarak tüm dünyanın sizin hakkınızda veya rakibiniz, sektörünüz hakkında neler konuştuğunu keşfedin. Hatta isterseniz, bazı kelimeler için “uyarı” oluşturabilir ve her zaman güncel konuşmaları yakalayabilirsiniz.

5.Instagram Takipçileriniz Hakkında Bilgi Alma: Squarelovin

Takipçileriniz hakkında merak ettiğiniz her şey için Squarelovin ziyaret edebilirsiniz. Beğenileri ve takipleri takip edebilirsiniz. Hatta Instagram takipçileriniz ile etkileşimin nerede olduğunu veya olmadığını analiz edebilirsiniz. Bu sayede markanızın yeni sosyal medya pazarlama taktikleri için önemli ipuçlarını yakalayabilirsiniz. 

Bu yazımızda sizlere Instagram pazarlama araçlarından 5 önemli aracı tanıttık. Instagram ve diğer sosyal medya kanallarınız için profesyonel desteğe ihtiyaç duyarsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.


avatar
Şule Baş Medya | Akademi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.