Hazırsanız "baş"lıyoruz!

Sosyal Medya

LinkedIn’de İşverenlere Yönelik İpuçları

2 min read

LinkedIn’in 706 milyondan fazla kullanıcısı var. Peki bu kadar insan arasında nasıl öne çıkacaksınız? Paylaşım yapmadan önce bunu da düşünüyor musunuz? Özellikle işverenlerin LinkedIn’de öne çıkmak için mutlaka kulak vermesi gereken oldukça önemli taktikler var. Bu taktiklere beraber bakalım mı?

1.Güncel olun.

Böyle söyleyince çok basit gibi geliyor. Farkındayız. Hemen şimdi LinkedIn profilinize bir baksanıza. Her şey güncel mi? Sanmıyoruz. Güncellik, en çok atladığımız konuların başında. Şirket ve kişisel profilinizi sık sık güncellemeniz şart. Mesela adaylar, sizin hâlâ işveren olduğunuzu görebiliyor mu? Profiliniz, şirketinizin değerlerini ve görüşlerini yansıtıyor mu? Bizce bir kontrol edin. Bu sayede şirketiniz için en uygun olan çalışanları kendinize çekmeniz kolaylaşacaktır.

2.Adayların şirket imajınızdan haberdar olmalarını sağlayın.

Sizin şirketinizde çalışmak nasıl bir deneyim? Bunu adaylara gösterin, anlatın. Potansiyel çalışanlarınıza LinkedIn Kariyer Sayfası’ndan şirketiniz hakkında bilgi verin. Çalışanların görüşlerini okumak da adayların beklentilerini şekillendirecektir.

3.Etkileşimde kalın.

Sosyal medya, etkileşimdir. Alanınız ile ilgili gruplarda olmanız hedeflediğiniz çalışanlara ulaşmanızı kolaylaştırır. Sosyal ağ avantajlarını kullanın ve “sosyal” olun. Etkileşimde kalarak bağlantı sayınızın ne kadar arttığını göreceksiniz.

4.Bağlantılarınıza değer verin.

Otomatik mesajlar atmayın. Çünkü bağlantılarınıza değer vermezseniz, onlara birer robot muamelesi yaparsanız sizinle etkileşim kurmazlar. Önemli kişilerin profillerini inceleyin ve bu kişiler ile iletişim kurarken daha kişiselleştirilmiş metinler kullanmaya özen gösterin. Bizce siz de böyle karşılanmak isterdiniz.

5.İş ilanınızı düzenleyin.

LinkedIn’de binlerce açık iş ilanı var. Eğer gerçekten istediğiniz adaylara ulaşmak istiyorsanız sadece link paylaşmayın. Bilgi ekleyin, yorum katın, anahtar kelimeleri etkili kullanın.

6.Çalışanlarınızın paylaşımlarının da çok önemli olduğunu unutmayın.

Çalışanlarınız LinkedIn’de şirketinizdeki başarılarından bahsediyor mu? Bu sizin network oluşturmanızı sağlar ve sizin çalışanlar tarafından savunulan güvenilir bir şirket olduğunuz imajını vurgular.

Kaynaklar: https://sproutsocial.com/insights/linkedin-recruiting/

İşverenlere yönelik ipuçlarını sizin için derledik. 5 önemli noktaya dikkat çektik. İşverenler, hadi profillerinizi ve ilanlarınızı kontrol etmeye. Bu içeriğin hazırlanmasında katkıları olan metin yazarı stajyerimiz Havva Gül Durmaz’a teşekkürler.

Grafik tasarım, fotoğraf çekimi, sosyal medya yönetimi ve içerik üretimi konusunda destek almak isterseniz, bizimle hemen iletişime geçin.

0507 135 67 94

info@sulebas.com


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.