Hazırsanız "baş"lıyoruz!

Sosyal Medya

TikTok Kullanıcılarını Tanıyalım!

2 min read

TikTok sosyal medya pazarlama çalışmalarınız için doğru bir platform mu? Kısa video içeriklere zaman harcadığınıza değer mi?

Eminiz ki TikTok hakkında kafanızı karıştıran birçok soru var. TikTok’un sahibi kim, ne kadar zamandır hayatımızda, benim pazarım için önemli mi?

Şimdi raporlara göre size Tiktok hakkında bilmeniz gereken çok önemli konulardan bahsedeceğiz. Aklınızdaki en büyük soru olan “Dijital pazarlama çalışmalarım için TikTok’a yatırım yapmak benim markama fayda sağlar mı?” sorusuna yönelik de ipuçlarını bulabilirsiniz. Hedef kitleniz TikTok’ta mı? Sizin marka mesajlarınız uygulamada çalışanlara uyumlu mu?

TikTok tarafından yayınlanan hedef kitle içgörülerine göre markalara ve bireylere bazı önemli noktaları aktarıyoruz. Veriler genel olsa da size yol gösterecektir.

  • TikTok kullanıcıları zamanlarını eğlence ve yaratıcılık için harcıyor.
  • TikTok videoları topluluğunuz için yeni bir eğlence hâline geliyor.
  • TikTok söz konusu olduğunda kullanıcılar dikkatlerini dağıtacak her şeyi ortadan kaldırıyor. Kullanıcıların çoğu televizyonları kapalı iken TikTok videoları izliyor. Çünkü dikkatlerini dağıtacak herhangi bir şey olsun istemiyorlar.
  • TikTok’ta her saat primetime. TikTok kullanıcıları içerikleri günün her saatinde tüketiyor ve her gün tabii ki.
  • TikTok kullanıcıları samimi olan içeriklerden hoşlanıyor. Ayrıca yayılmacı – saldırgan olmayan hikâye anlatıcılığı da öne çıkıyor.
  • TikTok kullanıcıları içerikleri tekrar tekrar ziyaret edebiliyor. Hashtag challenge’larını sık sık kontrol ediyorlar ve marka mesajının anasayfada olduğunu garantiliyorlar.

Bu yazımızda TikTok hakkında önemli, nokta atışı ipuçları vermeye çalıştım. Siz de bu ipuçlarına dikkat ederek daha başarılı bir sosyal medya pazarlaması stratejisi geliştirebilirsiniz. Grafik tasarım, fotoğraf çekimi, sosyal medya yönetimi ve içerik üretimi konusunda destek almak isterseniz, bizimle hemen iletişime geçin.

0507 135 67 94

info@sulebas.com


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.